Akıllı Öğretim Masaüstü
Akıllı Öğretim PDF İndir

Sorular ve Cevaplar

Sorular ve Cevaplar

Akıllı Öğretim Sistemi Sıkça sorulan sorular

 

 

 

S:  Üyelik işlemi yaparken TC Kimlik numaras hatası alıyorum neden?

C:  TC kimlik numarası ile birlikte isim, soyisim ve doğum tarihi kontrolü TC Kimlik Doğrulama sitesinden yapılmaktadır.
Özellikle çift isminiz var ise ikisini de girirniz. Doğum tarihinizi 01/01/1990 biçiminde giriniz.

 

S:  Üyelik işlemi yaparken il ve ilçe seçimi yapılamıyor. Neden?

C:  Kullanılan web tarayıcısının java script destekli olması gerekmektedir. Google Chrome veya Yandex tarayıcılardan problemsiz kullanılmaktadır. Eğer internet explorer kullanıyorsanız tarayıcı ayarlarından java script aktif hale getirmeniz gerekmektedir. (buradan nasıl ayarlandığını resimli olarak görebilirsiniz)

 

S:  Üyelik sonrasında aktivasyon gerekli midir?

C:  Hayır üyelik doğru bilgiler girilerek tamamlandıktan sonra harhangi bir aktivasyon gerekmemektedir. Üyelik sonrası hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

 

S:  Üye girişi yaptım şifre kart aktivasyonunu nereden yaparım?

C:  Üyelik sonrasında şifre kartı aktivasyonu gerekmemektedir. Üyelikle tüm içerikten faydalanabilirsiniz.

 

S:  Öğretmen olarak üyelik yaptım. Benden öğretmen olduğuma dair belge istendi. Bu durumda sisteme giriş yapabilirmiyim?

C:  Eğer 1991 ve daha öncesi doğumlu iseniz sistemi hemen kullanabilirsiniz. Ancak belgenizi bize 30 gün içinde ulaştırmanız gerekmektedir. Eğer 1991 ve daha sonrası doğumlu iseniz önce belge göndermeniz ve sonrasında aktifleştirme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu durumda belgesi gelmeyen kayıtlı kullanıcılara ait kayıtlar 30 gün sonra silinecektir.

 

S:  MEB öğretmeniyim üyelik işlemi yapmam gerekir mi?

C:  Hayır siz doğrudan EBA üyeliği ile veya MEBBİS şifreniz ile sisteme dahil olabilirsiniz.

 

S:  Üyelik yapacağım ama okulum listede görünmüyor. Ne yapmalıyım?

C:  Okulunuzun tam adını, bulunduğu ili ve ilçeyi bize bilgi@akiliogretim.com adresine yazarsanız eklemesi yapılacak ve size bilgi verilecektir.

 

S: Soru bankası videolarına nasıl ulaşırım?

C: Soru bankası çözüm videolarına akıllı öğretim sayfasında soru ara bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu bölüme kitapta basılı olan soruların altında bulunan soru kodunu yazmanız ve aramanız yeterli olacaktır.