Sorular ve Cevaplar

Sorular ve Cevaplar

Akıllı Öğretim Sistemi Sıkça sorulan sorular

 

 

 

S:  Üyelik işlemi yaparken TC Kimlik numaras hatası alıyorum neden?

C:  TC kimlik numarası ile birlikte isim, soyisim ve doğum tarihi kontrolü TC Kimlik Doğrulama sitesinden yapılmaktadır.
Özellikle çift isminiz var ise ikisini de girirniz. Doğum tarihinizi 01/01/1990 biçiminde giriniz.

S:  Üyelik işlemi yaparken il ve ilçe seçimi yapılamıyor. Neden?

C:  Kullanılan web tarayıcısının java script destekli olması gerekmektedir. Google Chrome veya Yandex tarayıcılardan problemsiz kullanılmaktadır. Eğer internet explorer kullanıyorsanız tarayıcı ayarlarından java script aktif hale getirmeniz gerekmektedir. (buradan nasıl ayarlandığını resimli olarak görebilirsiniz)

S:  Üyelik sonrasında aktivasyon gerekli midir?

C:  Hayır üyelik doğru bilgiler girilerek tamamlandıktan sonra harhangi bir aktivasyon gerekmemektedir. Üyelik sonrası hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

S:  Üye girişi yaptım şifre kart aktivasyonunu nereden yaparım?

C:  Üye girişi yaptığınız zaman giriş kısmında "Şifre Kart Aktivasyon" butonunu göreceksiniz. Butonu tıklayarak kitap aktivasyonunu yapabilirsiniz.

S:  Öğretmen olarak üyelik yaptım. Benden öğretmen olduğuma dair belge istendi. Bu durumda sisteme giriş yapabilirmiyim?

C:  Eğer 1990 ve daha öncesi doğumlu iseniz sistemi hemen kullanabilirsiniz. Ancak belgenizi bize 30 gün içinde ulaştırmanız gerekmektedir. Eğer 1990 ve daha sonrası doğumlu iseniz önce belge göndermeniz ve sonrasında aktifleştirme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu durumda belge gelmeyen kayıtlı kullanıcılara ait kayıtlar 30 gün sonra silinecektir.

S:  MEB öğretmeniyim üyelik işlemi yapmam gerekir mi?

C:  Hayır siz doğrudan EBA üyeliği ile veya MEBBİS şifreniz ile sisteme dahil olabilirsiniz.

S:  Şifre kartımda seri numarası veya doğrulama şifresi okunmuyor ve/veya kazındı ne yapmalıyım?

C:  Eğer seri no veya doğrulamadan herhangi birisi tam okunabilir durumda ise onu bize mail yolu ile iletişim sayfasından yada bilgi@akilliogretim.com adresine göndermeniz halinde size kalan kısmı gönderilecektir. Eğer tam okunan kısım yok ise şifre kartın veya arka kapaktaki yapıştırılan şifrenin resmini çekip bize göndermeniz durumunda size yeni bir şifre verilecektir. Şifre talep ederken konu anlatımı, soru bankası veya Yaprak test olmak üzere şifre türünü mutlaka belirtmelisiniz.

S:  Üyelik yapacağım ama okulum listede görünmüyor. Ne yapmalıyım?

C:  Okulunuzun tam adını, bulunduğu ili ve ilçeyi bize bilgi@akiliogretim.com adresine yazarsanız eklemesi yapılacak ve size bilgi verilecektir.

S: Soru bankası videolarına nasıl ulaşırım?

C: Soru bankası çözüm videolarına akıllı öğretim sayfasında soru ara bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu bölüme kitapta basılı olan soruların altında bulunan soru kodunu yazmanız ve aramanız yeterli olacaktır.