Akıllı Öğretim Masaüstü
Akıllı Öğretim PDF İndir

Sorular ve Cevaplar

Sorular ve Cevaplar

Akıllı Öğretim Sistemi Sıkça sorulan sorular

 

 

S:  Öğretmen üyeliği yaparken istenen belge nedir?

C:  Öğretmen olarak görev yaptığınızı gösterir bir belgedir.

 

S:  Akıllı Öğretim Masaüstü uygulamasından nasıl faydalanırım?

C:  Akıllı Öğretim Masaüstü uygulaması öğretmenlerin kullanımı için tasarlanmıştır. Öğretmen üyeliği ile sisteme giriş yapanlar uygulamayı indirebilir. Ancak kitap kullanımı için 25 adet veya üzerinde kitap alımı yapan öğretmenlere Okyanus Yayıncılık bayileri tarafından Akıllı Öğretim Öğretmen Şifre Kartı verilmektedir. Bu kart üzerinde yazan numaralar aktivasyon esnasında kullanılarak branşınıza ait tüm kitaplardan faydalanabilirsiniz.

 

S:  Kitap alımı yapmadım Akıllı Öğretim Masaüstü uygulamasını kullanabilir miyim?

C:  Okyanus Yayıncılık bayileri ile görüşerek imkan dahilinde şifre kartı temin edebilirsiniz. Okyanus Bayilerine ulaşın.

 

S:  Üyelik işlemi yaparken TC Kimlik numarası hatası alıyorum neden?

C:  TC kimlik numarası ile birlikte isim, soy isim ve doğum tarihi kontrolü TC Kimlik Doğrulama sitesinden yapılmaktadır.

Özellikle çift isminiz var ise ikisini de giriniz. Doğum tarihinizi 01/01/1990 biçiminde giriniz.

 

S:  Üyelik işlemi yaparken il ve ilçe seçimi yapılamıyor. Neden?

C:  Kullanılan web tarayıcısının java script destekli olması gerekmektedir. Google Chrome veya Yandex tarayıcılardan problemsiz kullanılmaktadır. Eğer internet explorer kullanıyorsanız tarayıcı ayarlarından java script aktif hale getirmeniz gerekmektedir. (buradan nasıl ayarlandığını resimli olarak görebilirsiniz)

 

S:  Üyelik sonrasında aktivasyon gerekli midir?

C:  Hayır üyelik doğru bilgiler girilerek tamamlandıktan sonra herhangi bir aktivasyon işlemi gerekmemektedir. Üyelik sonrası hemen kullanıma başlayabilirsiniz.

 

S:  Üye girişi yaptım şifre kart aktivasyonunu nereden yaparım?

C:  Üyelik sonrasında şifre kartı aktivasyonu gerekmemektedir. Üyelikle tüm içerikten faydalanabilirsiniz.

 

S:  Kitap arkasında bulunan şifre nerede kullanılmaktadır?

C:  Kitap arkasında bulunan şifreler Ekim 2014 tarihinden itibaren kullanımdan kaldırılmıştır. Üye girişi yaparak tüm içerikten faydalanabilirsiniz.

 

S:  Öğretmen olarak üyelik yaptım. Benden öğretmen olduğuma dair belge istendi. Bu durumda sisteme giriş yapabilir miyim?

C:  Eğer 1991 ve daha öncesi doğumlu iseniz sistemi hemen kullanabilirsiniz. Ancak belgenizi bize 30 gün içinde ulaştırmanız gerekmektedir. Eğer 1991 ve daha sonrası doğumlu iseniz önce belge göndermeniz ve sonrasında aktifleştirme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu durumda belgesi gelmeyen kayıtlı kullanıcılara ait kayıtlar 30 gün sonra silinecektir.

 

S:  MEB öğretmeniyim üyelik işlemi yapmam gerekir mi?

C:  Hayır siz doğrudan EBA üyeliği ile veya MEBBİS şifreniz ile sisteme dahil olabilirsiniz.

 

S:  Üyelik yapacağım ama okulum listede görünmüyor. Ne yapmalıyım?

C:  Okulunuzun tam adını, bulunduğu ili ve ilçeyi bize bilgi@akiliogretim.com adresine yazarsanız eklemesi yapılacak ve size bilgi verilecektir.

 

S: Soru bankası videolarına nasıl ulaşırım?

C: Soru bankası çözüm videolarına akıllı öğretim sayfasında soru ara bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu bölüme kitapta basılı olan soruların altında bulunan soru kodunu yazmanız ve aramanız yeterli olacaktır.